LKA 2011

Judge : Mr Rodney Oldham
BEST OF BREED : PATTISON’S EASTKEES WINTER MIST
DOG CC : MILES & CULLEN’S CH AM CH KEMONTS SKYLINE’S GAME BOY (IMP)
RESERVE DOG CC : BRUNT’S SUEACRES ICED DIAMOND OF ZANDVOORT
BITCH CC : PATTISON’S EASTKEES WINTER MIST
RESERVE BITCH CC : PATTISON’S EASTKEES IDLE CHATTER
BEST PUPPY : WILSON’S GALLOWTREE ME AND MY GAL

BUBA 2011

Judge : Mrs Gina Peterson (Foxifayre)
BEST OF BREED : PATTISON’S EASTKEES IDLE CHATTER
DOG CC : DAY’S CH ALLFORUS DICE MASTER FOR SPITZCAV JW ShCM
RESERVE DOG CC : BRUNT’S SUEACRES ICED DIAMOND OF ZANDVOORT
BITCH CC : PATTISON’S EASTKEES IDLE CHATTER (3rd CC)
RESERVE BITCH CC : PATTISON’S EASTKEES WINTER MIST
BEST PUPPY : MATTHEWS’ POMMARY RUFF N’READY AT VALINDALE

Midland Counties 2011

Judge : Miss Jean Davies (Kyross)
BEST OF BREED : MILES & CULLEN’S CH AM CH KEMONTS SKYLINE’S GAME BOY (IMP USA)
DOG CC : MILES & CULLEN’S CH AM CH KEMONTS SKYLINE’S GAME BOY (IMP USA)
RESERVE DOG CC : DAY’S CH ALLFORUS DICE MASTER FOR SPITZCAV JW ShCM
BITCH CC : AUSTIN’S CHOTAHKEES TRULY GORGEOUS
RESERVE BITCH CC : BREWER’S HELKEESEN SURFIN HONEY
BEST PUPPY : WATSON’S POMMARY ELITE N’KLASSIC

Driffield 2011

Judge : Mrs June Barkley
BEST OF BREED : MILES & CULLEN’S CH AM CH KEMONTS SKYLINE’S GAME BOY (IMP)
BEST DOG : MILES & CULLEN’S CH AM CH KEMONTS SKYLINE’S GAME BOY (IMP)
RESERVE BEST DOG : PATTISON’S EASTKEES DON’T SAY A WORD
BEST BITCH : PATTISON’S EASTKEES WHOOP’S A DAISY
RESERVE BEST BITCH : BELL’S ALLFORUS TUMBLING DICE JW ShCM
BEST PUPPY : PATTISON’S EASTKEES DON’T SAY A WORD

Darlington 2011

Judge : Mr Sigurd Wilberg
BEST OF BREED : MILES & CULLEN’S CH AM CH KEMONTS SKYLINE’S GAME BOY (IMP)
DOG CC : MILES & CULLEN’S CH AM CH KEMONTS SKYLINE’S GAME BOY (IMP)
RESERVE DOG CC : ANDERSON’S KICHIGAI LIMITED EDITION
BITCH CC : PATTISON’S EASTKEES IDLE CHATTER
RESERVE BITCH CC : AUSTIN’S CHOTAHKEES TRULY GORGEOUS
BEST PUPPY : MATTHEWS’ POMMARY RUFF N’READY AT VALINDALE

Richmond 2011

Judge : Mrs Pam Luckhurst (Gavimir)
BEST OF BREED : MILES & CULLEN’S CH AM CH KEMONTS SKYLINE’S GAME BOY (IMP)
DOG CC : MILES & CULLEN’S CH AM CH KEMONTS SKYLINE’S GAME BOY (IMP)
RESERVE DOG CC : DAY’S CH ALLFORUS DICE MASTER FOR SPITZCAV JW ShCM
BITCH CC : AUSTIN’S CHOTAHKEES TRULY GORGEOUS
RESERVE BITCH CC : BRUNT’S ZANDVOORT WHATS IN A DREAM
BEST PUPPY : PATTISON’S EASTKEES DON’T SAY A WORD

Birmingham City 2011

Judge : Mr Mike Morgan (Baiodora)
BEST OF BREED : MILES & CULLEN’S AM CH KEMONTS SKYLINE’S GAME BOY (IMP)
DOG CC : MILES & CULLEN’S AM CH KEMONTS SKYLINE’S GAME BOY (IMP) (3rd CC)
RESERVE DOG CC : BENNETT & SAVAGE’S CH THORSDALE TRADEMARK
BITCH CC : BARDSLEY’S BALEISSA CATWALK QUEEN ShCM (3rd CC)
RESERVE BITCH CC : AUSTIN’S CHOTAHKEES TRULY GORGEOUS
BEST PUPPY : AUSTIN’S CHOTAHKEES TRULY GORGEOUS

Scottish Kennel Club

Judge : Mrs C Lawton-Anderson
BEST OF BREED : DIVERS’ KICHIGAI RARE EDITION AT MURMANSK
BEST DOG : SHEPHERD’S REESBURG RAINBOW WARRIOR
RESERVE BEST DOG : ANDERSON’S KICHIGAI LIMITED EDITION
BEST BITCH : DIVERS’ KICHIGAI RARE EDITION AT MURMANSK
RESERVE BEST BITCH : NO ENTRIES
BEST PUPPY : NO ENTRIES

Welsh Kennel Club 2011

Judge : Mr Frank Kane
BEST OF BREED : MILES & CULLEN’S AM CH KEMONTS SKYLINE’S GAME BOY (IMP)
DOG CC : MILES & CULLEN’S AM CH KEMONTS SKYLINE’S GAME BOY (IMP)
RESERVE DOG CC : BENNETT & SAVAGE’S CH THORSDALE TRADEMARK
BITCH CC : BARDSLEY’S BALEISSA CATWALK QUEEN ShCM
RESERVE BITCH CC : BARDSLEY & RING’S BALEISSA INDIAN SUMMER
BEST PUPPY : PATTISON’S EASTKEES DON’T SAY A WORD

Bournemouth 2011

Judge : Mr Jeff Luscott
BEST OF BREED : SHARP-BALE’S CH LADY GODIVA’S GUILTY PLEASURES WITH NERADMIK (IMP)
BEST DOG : MILES & CULLEN’S AM CH KEMONTS SKYLINE’S GAME BOY (IMP)
RESERVE BEST DOG : WOODS’ NERADMIK SECRET AFFAIR WITH WEGLAUFEN
BEST BITCH : SHARP-BALE’S CH LADY GODIVA’S GUILTY PLEASURES WITH NERADMIK (IMP)
RESERVE BEST BITCH : FRANCIS & WILDING’S SWASHWAY STAGE STRUCK
BEST PUPPY : HILL’S PLYMKEES COOL DUDE

Paignton 2011

Judge : Mrs Maggie Mulholland
BEST OF BREED : MILES’ AM CH KEMONTS SKYLINE’S GAME BOY (IMP)
BEST DOG : MILES’ AM CH KEMONTS SKYLINE’S GAME BOY (IMP)
RESERVE BEST DOG : WOODS’ NERADMIK SECRET AFFAIR WITH WEGLAUFEN
BEST BITCH : BARDSLEY & RING’S BALEISSA INDIAN SUMMER
RESERVE BEST BITCH : HILL’S PLYMKEES LIMITED EDITION ShCM
BEST PUPPY : HOPKINS’ TORRIKEES SHAKIRA AMONG SERENAUBACH

Leeds 2011

Judge : Mrs Jean Sharp Bale (Neradmik)
BEST OF BREED : MILES & CULLEN’S AM CH KEMONTS SKYLINE’S GAME BOY (IMP)
DOG CC : MILES & CULLEN’S AM CH KEMONTS SKYLINE’S GAME BOY (IMP)
RESERVE DOG CC : DAVIES’ ROSSVALE FRANKLY MY DEAR KYROSS
BITCH CC : CARTER’S AMIKIRS ARABELLA
RESERVE BITCH CC : FRANCIS & WILDING’S SWASHWAY STAGE STRUCK
BEST PUPPY : DAVIES’ ROSSVALE FRANKLY MY DEAR KYROSS

East of England

Judge : Mr A Brown
BEST OF BREED : WILKIN’S CH POMMARY QUICK SILVER AT WHIZZKEES
BEST DOG : WILKIN’S CH POMMARY QUICK SILVER AT WHIZZKEES
RESERVE BEST DOG : BELL’S FFYNIANT SUGARDADDY ALLFORUS ShCM
BEST BITCH : BELL’S CH ALLFORUS MAGIC N ICE JW ShCM
RESERVE BEST BITCH : KING’S RICARA EVITA OF KASMAY
BEST PUPPY : PATTISON’S EASTKEES DON’T SAY A WORD

Windsor 2011

Judge : Miss Jane Saunders (Liefkees)
BEST OF BREED : WILKIN’S CH POMMARY QUICK SILVER
DOG CC: WILKIN’S CH POMMARY QUICK SILVER
RESERVE DOG CC : BENNETT & SAVAGE’S CH THORSDALE TRADEMARK
BITCH CC : SMITH’S SUEACRES CRYSTAL IMAGE
RESERVE BITCH CC : HENMAN, PETERSON & BELL’S FOXIFARE PRETTY WOMAN
BEST PUPPY : WADMORE-SMITH’S HUNNIVOLES WOODY VALENTINE

Blackpool 2011

Judge : Mr Ken Sinclair
BEST OF BREED : WILKIN’S POMMARY QUICK SILVER AT WHIZZKEES
DOG CC : WILKIN’S POMMARY QUICK SILVER AT WHIZZKEES (3rd CC)
RESERVE DOG CC : MILES & CULLEN’S AM CH KEMONTS SKYLINE’S GAME BOY (IMP USA)
BITCH CC : SHARP BALES CH NERADMIK CHANEL
RESERVE BITCH CC : HICKSON’S KICHIGAI SPECIAL EDITION
BEST PUPPY : WADMORE SMITH’S HUNNIVOLES WOODY VALENTINE

Border Union 2011

Judge : Miss Mary Deats
BEST OF BREED : WILKIN’S POMMARY QUICK SILVER AT WHIZZKEES
DOG CC : WILKIN’S POMMARY QUICK SILVER AT WHIZZKEES
RESERVE DOG CC : DAY’S CH ALLFORUS DICE MASTER FOR SPITZCAV JW ShCM
BITCH CC : AUSTIN’S CH VALINDALE DARLING GIRL FOR CHOTAHKEES JW ShCM
RESERVE BITCH CC : HICKSON’S KICHIGAI SPECIAL EDITION
BEST PUPPY : PALMER’S EASTKEES FOXY LADY

Three Counties 2011

Judge : Mr Colin Barton (Collcrist)
BEST OF BREED : DAY’S CH ALLFORUS DICE MASTER FOR SPITZCAV JW ShCM
BEST DOG : DAY’S CH ALLFORUS DICE MASTER FOR SPITZCAV JW ShCM
RESERVE BEST DOG : LUCKHURST’S GAVIMIR DEMON KING
BEST BITCH : BREWER’S HELKEESEN SURFIN HONEY
RESERVE BEST BITCH : BROWN’S ROSSVALE SCARLETTS SECRET
BEST PUPPY : WADMORE-SMITH’S HUNNIVOLES WOODY VALENTINE

Southern Counties 2011

Judge : Mr Mark Cocozza
BEST OF BREED : WILKIN’S POMMARY QUICK SILVER AT WHIZZKEES
BEST DOG : WILKIN’S POMMARY QUICK SILVER AT WHIZZKEES
RESERVE BEST DOG : DAY’S CH ALLFORUS DICE MASTER FOR SPITZCAV JW ShCM
BEST BITCH : ROSE’S NERADMIK KISSES N GIGGLES FOR ESORKEES
RESERVE BEST BITCH : WADMORE SMITH’S HUNNIVOLES PEPSI ROCK
BEST PUPPY : WADMORE SMITH’S HUNNIVOLES WOODY VALENTINE

Bath 2011

Judge : Ms Krishna Austin (Chotahkees)
BEST OF BREED : BLOMFIELD’S CH VALINDALE WHAT EVER
DOG CC : BLOMFIELD’S CH VALINDALE WHAT EVER
RESERVE DOG CC : FEIST & PEACEY’S NERADMIK VALENTINO
BITCH CC : SHARP-BALE’S NERADMIK CHANEL (3rd CC)
RESERVE BITCH CC : SAUNDERS’ LIEFKEES ANNABELL
BEST PUPPY : WADMORE-SMITH’S HUNNIVOLES WOODY VALENTINE

Scottish Kennel Club 2011

Judge : Mrs Jane Ring (Baleissa)
BEST OF BREED : ANDERSON’S KICHIGAI LIMITED EDITION
DOG CC : ANDERSON’S KICHIGAI LIMITED EDITION
RESERVE DOG CC : WADMORE SMITH’S HUNNIVOLES WOODY VALENTINE
BITCH CC : ROSE’S NERADMIK KISSES N GIGGLES FOR ESORKEES
RESERVE BITCH CC : GREGORY’S CH AMIKIRS ADORABUBBLE JW
BEST PUPPY : WADMORE SMITH’S HUNNIVOLES WOODY VALENTINE

Birmingham National 2011

Judge : Mrs Sheila Brown (Rossvale)
BEST OF BREED : FEIST’S NERADMIK VALENTINO
DOG CC : FEIST’S NERADMIK VALENTINO
RESERVE DOG CC : BLOMFIELD’S CH VALINDALE WHATEVER
BITCH CC : SHARP BALE’S NERADMIK CHANEL
RESERVE BITCH CC : FRANCIS & WILDING’S SWASHWAY STAGE STRUCK
BEST PUPPY : WADMORE-SMITH’S HUNNIVOLES WOODY VALENTINE

WELKS 2011

Judge : Mr Gordon Lister (Gordona)
BEST OF BREED : SHARP BALE’S NERADMIK CHANEL
DOG CC : BLOMFIELD’S CH VALINDALE WHAT EVER
RESERVE DOG CC : BRUNT’S ZANDVOORT DREAM MACHINE
BITCH CC : SHARP BALE’S NERADMIK CHANEL
RESERVE BITCH CC : BELL’S ALLFORUS TUMBLING DICE JW ShCM
BEST PUPPY : LINDSAY’S ENREVEYAR EXCEPTIONAL WITH MEZANDA

Crufts 2011

Judge : Mrs Liz Wogan (Deminiac)
BEST OF BREED : BLOMFIELD’S CH VALINDALE WHATEVER
DOG CC : BLOMFIELD’S CH VALINDALE WHATEVER
RESERVE DOG CC : DAY’S CH ALLFORUS DICE MASTER FOR SPITZCAV JW ShCM
BITCH CC : SHARP-BALE’S CH LADY GODIVA’S GUILTY PLEASURES WITH NERADMIK (IMP)
RESERVE BITCH CC : FRANCIS & WILDING’S SWASHWAY STAGE STRUCK
BEST PUPPY : SAUNDERS’ LIEFKEES ANNABELL